Co warto wiedzieć o zlewozmywakach granitowych?

Kuchnia to szczególne miejsce w każdym mieszkaniu lub domu. Wnętrzne tego pomieszczenia powinno być nie tylko efektowne, ale i funkcjonalne. Jednym z istotnych elementów wyposażenia każdej kuchni jest zlewozmywak. Jeszcze do niedawna najchętniej wybierane były modele stalowe, obecnie coraz więcej osób decyduje się na zakup zlewozmywaków granitowych.

Sposób produkcji zlewozmywaków granitowych

Nazwa zlewozmywaki granitowe sugeruje, że tego rodzaju produkty wykuwane są z litej skały. Nie jest to jednak prawda. Do ich wytworzenia używa się sproszkowanego kruszywa, które łączy się za pomocą żywicy. Po połączeniu obu składników powstaje plastyczna masa, która zostaje odlana do przygotowanej wcześniej formy. Po zastygnięciu kompozytu i jego dokładnym obrobieniu powstaje gotowy produkt. Kolor zlewozmywaków granitowych uzależniony jest od barwnika dodanego w procesie produkcji. W ostatnim czasie najbardziej popularna jest czerń. W sprzedaży dostępne są jednak również modele białe, szare, brązowe lub w innych mniej popularnych kolorach. Plastyczność masy daje możliwość tworzenia zlewów o dowolnym rozmiarze oraz kształcie. W mniejszych kuchniach sprawdzą się modele kwadratowe wyposażone w pojedynczą komorę. W przypadku większych wnętrz można zdecydować się na zlewy granitowe prostokątne bądź owalne jednokomorowe z ociekaczem lub dwukomorowe. W poszukiwaniu wysokiej jakości produktów warto odwiedzić stronę kuchinox.pl. Znaleźć na niej można nie tylko zlewozmywaki, ale także szereg przydatnych akcesoriów kuchennych.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie zlewozmywaków granitowych?

Osoby, które wybierają zlewy granitowe, najczęściej podejmują decyzję zakupową sugerując się przede wszystkim ceną. Zdaniem specjalistów, aby uniknąć rozczarowania, warto wziąć pod uwagę również inne kryteria i czynniki. Jednym z najważniejszych jest jakość produktu. Ta uzależniona jest w dużej mierze od rodzaju zastosowanych materiałów. Renomowani producenci korzystają wyłącznie z certyfikowanych kruszyw oraz żywic. Dobry zlewozmywak posiada w swym składzie 70-80% kruszywa i 20-30% żywicy. Co stanie się, gdy proporcje te zostaną zaburzone? Powstanie produkt podatny na przebarwienia i zarysowania. Osady powstające na takiej powierzchni mogą być trudne lub niemożliwe do usunięcia. O wysokiej jakości zlewozmywaków granitowych świadczy ich duży ciężar. Waga dużych modeli może dochodzić nawet do 20 kg. Jeśli zlew wydaje się lekki, świadczy to o tym, że producent zastosował więcej żywic niż kruszywa. Przy zakupie zlewów granitowych warto też zwrócić uwagę na ich zapach. Produkty oferowane przez renomowane firmy są bezwonne. Jeżeli w kuchni wyczuwalna jest chemiczna woń, może to świadczyć o użyciu żywicy niskiej jakości. Przy zakupie zlewozmywaków granitowych warto też zwracać uwagę na sposób ich wykończenia. Zastosowanie nowoczesnych maszyn i urządzeń pozwala na uzyskanie gładkiej powierzchni pozbawionej zadziorów. Decydując się na zakup produktu renomowanego producenta, otrzymuje się trwały i estetyczny zlew na lata.

Related Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Solve : *
29 + 12 =