Zlewozmywaki granitowe – czym się charakteryzują?

Dzisiejsze kuchnie są niesamowicie funkcjonalne i pełne różnych gadżetów, które mają pomóc gospodyniom domowym w komfortowym gotowaniu. Jednak najważniejszą rzeczą, którą trzeba mieć w każdej kuchni jest zlew. To narzędzie kuchenne jest używane dość często i można śmiało powiedzieć, że bez niego nie można nazwać pomieszczenia w pełni wyposażonym.

Materiał wykonania zlewozmywaka

Łatwość użytkowania i trwałość zlewozmywaka zależy od materiału, z którego jest wykonany. Najbardziej wydajne są zlewozmywaki do mycia rąk i zlewozmywaki z kamienia, których cena zależy od rodzaju i ilości użytego materiału. Wielu producentów oferuje zamawianie zlewozmywaków, w połączeniu z blatami wykonanymi z kamienia sztucznego. Inne cechy mają zlewozmywaki granitowe ze sklepu kuchinox.pl, które są twarde i posiadają wysoką odporność na uszkodzenia.

Zlewy granitowe – zalety

Niewiele jest na świecie firm produkujących zlewozmywaki granitowe, ale wszystkie one zdobyły zaufanie nabywców. Technologia produkcji, jak i sam materiał, mogą być różne, ale jakość produktów, trwałość i użyteczność są niezmiennie wysokie.
Kamień granitowy jest wielowarstwowym materiałem kompozytowym, w skład którego wchodzą:

Okruch naturalnego kamienia;
Spoiwa polimerowe i żywice akrylowe.
Sztuczny kamień ma taki sam wygląd zewnętrzny jak kamień naturalny, ale dzięki plastyczności materiału jest bardzo łatwy w obróbce.

Większość produktów granitowych występuje w naturalnych kolorach: czekoladowym, antracytowym, białym, beżowym, szarym. Wybierz odcień, który harmonizuje ze ścianami, meblami i sprzętem AGD. Ostatnio coraz większą popularnością cieszy się moda na wyroby sanitarne w kolorze czarnym. Wielu producentów produkuje całe kolekcje produktów w kolorze czarnym: czarne umywalki i czarne zlewy kuchenne, toalety czy baterie kuchenne.

Dbanie o granitowy zlew

Pomimo swojej trwałości granitowe zlewozmywaki muszą być okresowo czyszczone. Należy to zrobić za pomocą specjalnego środka do pielęgnacji kamienia lub zwykłego żelu do mycia naczyń. Aby zapobiec osadzaniu się kamienia, gospodynie zalecają czyszczenie zlewozmywaków wodą z octem lub specjalnym roztworem wapiennym. Zaleca się mycie zlewu raz w miesiącu, lub częściej, jeśli woda jest twarda.
Żel do zmywarki lub inne środki do mycia, które nakłada się na powierzchnię zlewu na krótki okres czasu, może pomóc w walce z niechcianymi, zaschniętymi osadami. Ważne jest również, aby unikać klejów, mieszanek soli i farb na granicie. Soki owocowe i musztarda mają negatywny wpływ na wygląd wyrobów sanitarnych. Jeśli dostaną się do zlewu, należy go natychmiast spłukać wodą.

Jeśli w misce granitowej pojawią się drobne odpryski lub pęknięcia, należy skontaktować się z fachowcem, który wyeliminuje kolejne defekty. Przestrzegając tych prostych wymagań i pamiętając o zaletach i wadach zlewu kwarcowego, można zachować jego integralność i wygląd przez długi czas. Zlewozmywak granitowy nie straci swojego piękna przez dziesiątki lat, będzie długo zdobić Twoją kuchnię i zachwycać właściciela swoim nienagannym wyglądem.

Related Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Solve : *
16 − 16 =