Rolety zewnętrzne-praktyczne wskazówki przed montażem

Dom mieszkalny czy firma? Zastanawiasz się nad montażem rolet zewnętrznych? W obydwu przypadkach jest to doskonały pomysł. Dlaczego? Rolety zewnętrzne to doskonały sposób na zwiększenie bezpieczeństwa wewnątrz budynku, uniknięcie wścibskich spojrzeń z zewnątrz oraz dodatkową możliwość ochrony przed intensywnymi zjawiskami pogodowymi: upałem i mrozem. Zwiększ funkcjonalność i wartość nieruchomości oraz zadbaj o jej bezpieczeństwo. Przed montażem rolet zewnętrznych warto jednak pamiętać o kilku elementach, dzięki którym zagwarantujesz optymalny efekt.

Rolety zewnętrzne sterowane ręcznie czy automatycznie?

Przed montażem zewnętrznych rolet warto wyobrazić sobie ich codzienne użytkowanie i zaplanować rodzaj ich napędu. Dzięki zastosowaniu rozwiązania, które wpisuje się w Twój rytm dnia oraz zwyczaje zapewnisz sobie wygodę i ergonomię użytkowania zewnętrznych przesłon każdego dnia. Rolety zewnętrzne, sterowane automatycznie sprawdzą się wtedy, gdy jesteś na etapie projektowania instalacji elektrycznej budynku i możesz rozplanować jej element, dedykowany zasileniu mechanizmem zewnętrznych rolet. Jeśli budynek jest już użytkowany, w celu montażu elektrycznie sterowanych rolet zewnętrznych z pewnością potrzebne będą zmiany w organizacji połączeń elektrycznych. Rolety zewnętrzne, sterowane elektrycznie sprawdzają się szczególnie u osób o utrudnionym stopniu ruchomości. Zaletą rolet zewnętrznych, sterowanych ręczne jest możliwość użytkowania niezależnie od dostępności energii elektrycznej oraz niezawodność. Podnoszenie i opuszczanie rolet zewnętrznych, sterowanych ręcznie wymaga minimalnej sprawności fizycznej.

Rolety zewnętrzne, montowane do elewacji czy do ramy okien?

Wysokiej jakości, nowoczesne rolety zewnętrzne są funkcjonalnym rozwiązaniem, sprawdzającym się we wszystkich typach budynków. Stylowe rolety zewnętrzne można dopasować kolorystycznie do stolarki okiennej i drzwiowej, jednak oprócz kolorystyki warto zastanowić się nad rodzajem mocowania rolet. Podczas budowy domu oraz realizacji wykończenia jest odpowiedni moment na montaż rolet zewnętrznych z kasetą do elewacji budynku. Takie rozwiązanie zapewnia brak ingerencji w konstrukcję ram okiennych. Drugą, często wybieraną metodą montażu jest mocowanie do ramy okiennej. Rolety zewnętrzne najczęściej montowane są w świetle otworu okiennego, ograniczając elementy, wystające na elewację. Sposób montażu rolet powinien zależeć od Twoich, indywidualnych oczekiwań i być związany ze specyfiką budynku. Przed dokonaniem wyboru warto skonsultować tę kwestię z przedstawicielem firmy, realizującej montaż rolet zewnętrznych. Specjalista będzie mógł ocenić grubość ocieplenia, specyfikę tynku oraz inne czynniki, mogące wpływać na skuteczność montażu. Wybór sposobu montażu powinien być dokonany przez właściciela nieruchomości, jednak w tej kwestii warto zasugerować się opinią specjalisty, który doradzi rozwiązanie najbezpieczniejsze oraz wykazujące się trwałością. Montaż przez doświadczonych pracowników będzie gwarancją niezawodności.

Related Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Solve : *
9 + 12 =