Ścianki działowe w przestrzeni biurowej

Stacjonarne ścianki działowe do biura to konstrukcje prefabrykowane, które znacznie ułatwiają przebudowę miejsca pracy. Jest to stosunkowo niedrogi i nowoczesny sposób, aby pomieszczenie było jak najlepiej przystosowane do wykonywania zadań przez pracowników biurowych. Lekkie ścianki działowe biurowe mogą być mobilne, składające się z modułów. Aby uzyskać całkowicie wykończoną konstrukcję, wystarczy je poprawnie złożyć.

Ta zaleta zapewnia najkrótszy czas instalacji, a możliwości podłączenia modułów są nieograniczone. Maksymalne wykorzystanie dostępnej przestrzeń jest możliwe dzięki ustawieniu ich w linii lub pod kątem. Konstrukcje mocowane są do biurek, co umożliwia tworzenie miejsc pracy przy minimalnych kosztach. W takim przypadku można używać tylko blatów, funkcje nóg w tym przypadku są wykonywane przez same moduły.

Ścianki działowe biurowe na ramie aluminiowej

Ścianki działowe nadają się do wielu różnych zastosowań, w tym w przestrzeni biurowej np., gdy nastąpiła potrzeba podzielenia przestrzeni na osobne strefy funkcjonalne biura. Stacjonarne elementy najczęściej wykonane są z wysokiej jakości ramy aluminiowej, zapewniają niezawodność i stabilność konstrukcji. Mają wiele pozytywnych cech, np. wysoki poziom izolacji akustycznej, stabilność i prosty montaż. Biurowe ścianki działowe na ramie aluminiowej wypełnione są płytą gipsowo-kartonową lub płytą wiórową laminowaną.

Więcej informacji znajdziesz w artykule: https://www.acrylputz.pl/strefa-zawodowca/porady-techniczne/7-pomyslow-na-scianki-dzialowe-w-przestrzeni-biurowej

Szklane ścianki działowe do biura

Instalowanie szklanych ścianek działowych i drzwi zamiast zwykłych systemów i drzwi to najlepszy sposób na wizualne zwiększenie przestrzeni biura. Pracownicy będą się widzieć, porozumiewać za pomocą gestów, a jednocześnie nie będzie im przeszkadzał hałas, rozmowy telefoniczne, dźwięki sprzętu biurowego. Systemy takich ścianek biurowych wykonane są z grubego szkła i mają doskonałą izolację akustyczną i stanowią dobry sposób na podzielenie przestrzeni roboczej przy zachowaniu wyglądu otwartej przestrzeni.

Ścianki można mocować pod dowolnym kątem, co z pewnością rozszerza ich zakres. Do produkcji szklanych ścianek działowych biurowych używa się wyłącznie szkła hartowanego, które w pełni spełnia wymogi bezpieczeństwa. Nawet, jeśli szkło pęknie, rozpada się na małe kawałki, nie raniąc ludzi. W przypadku biur obszar zastosowań ścianek szklanych jest bardzo szeroki: sale konferencyjne, gabinety, korytarze. Szklany system z drzwiami i nowoczesnymi okuciami w połączeniu z logo firmy stanie się doskonałą wizytówką i niewątpliwie przyciągnie uwagę klientów i partnerów biznesowych.

Lekkie ścianki działowe biurowe

Lekkie ścianki działowe biurowe są łatwe do zainstalowania i można je przenosić po zakończeniu pracy. Nie są mocowane do ścian, podłóg czy sufitów, dzięki czemu nie wpływają na główne elementy wystroju. Wiele z nich jest wyposażonych w rolki, które umożliwiają szybki ruch konstrukcji. Tradycyjnie wszystkie posiadają ramę, wewnątrz której zamocowany jest wypełniacz, który ma kilka odmian o specjalnych właściwościach użytkowych i estetycznych. Materiał wypełniający całkowicie wpływa zarówno na walory estetyczne, jak i funkcjonalne. Najczęściej używane materiały to:

  • PVC (plastik)
  • Poliwęglan
  • Metal (perforowane aluminium i słupki ramowe)
  • Płyta wiórowa
  • Szkło
  • MDF

Ekrany to inny rodzaj lekkich ścianek działowych. Są to małe przegrody, składające się z ruchomych płaszczyzn, co zapewnia zawiasowe połączenie modułów. Znajduje aktywne zastosowanie w małych biurach, w których zmieniająca się przestrzeń wymaga dynamicznych zmian. Jako wypełniacz stosuje się wyżej wymienione materiały.

Related Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Solve : *
6 × 22 =