Okna z PCV czy z aluminium? – co wybrać?

Na rynku mamy dostępne trzy podstawowe rodzaje okien: drewniane, PCV oraz aluminiowe. Jakie wybrać? To pytanie każdego roku zadaje sobie naprawdę mnóstwo osób. Przede wszystkim oczywiście musimy wziąć pod uwagę to, czym się one cechują. Istotną kwestią z pewnością będzie dla nas również to, czy są one drogie. Najczęściej sprzedawanymi na rynku oknami, są zdecydowanie okna PCV. To nie oznacza jednak, że okna aluminiowe nie mają dobrych właściwości i, że nie powinniśmy rozważyć ich zakupu. Poniżej można przeczytać o zaletach każdego z tych rozwiązań.

Okna aluminiowe – co je wyróżnia?

Okna aluminiowe tak naprawdę dość rzadko znajdują swoje miejsce w standardowych domach mieszkalnych czy też po prostu mieszkaniach. Aluminium to materiał, który dobrze sprawdza się przede wszystkim na bardzo dużych przeszkleniach. Takie okna wykorzystuje się zatem w bardzo popularnych ostatnimi czasy ogrodach zimowych. Ponadto takie konstrukcje można spotkać również w wieżowcach oraz domach nowoczesnych, które praktycznie w całości składają się właśnie z przeszkleń. Aluminium ma zdolność do utrzymywania dużych tafli szkła. Dzieje się tak przede wszystkim dlatego, że jest to materiał plastyczny. Jednocześnie nie można jednak odmówić mu również trwałości oraz wytrzymałości, dzięki której zawdzięcza on właśnie swoją niezwykłą popularność.

Czy aluminium spełnia wszelkie wymagania w zakresie energooszczędności? Zdecydowanie tak. Obecnie stosowane są bardzo zaawansowane technologie i właśnie z tego względu aluminium może świetnie sprawdzać się przy konstrukcji okien. Ceny okien aluminiowych są bardzo różnorodne. Dużo zależy przede wszystkim od tego jakie będą miały one parametry. Oczywiście powinno nam zależeć na jak najwyższych parametrach w tym zakresie i nawet jeśli mielibyśmy nieco dopłacić, to na etapie wymiany okien warto to zrobić. Powinniśmy zwrócić uwagę również na to, czy okna nie przepuszczają hałasu. Na rynku działa naprawdę spora ilość firm, które mają w swojej ofercie okna aluminiowe. Jest to między innymi firma Kapica. W jej ofercie można znaleźć również inne konstrukcje wykonane właśnie z aluminium.

Jakie cechy mają okna PCV?

Oczywiście okna PCV mają także wiele bardzo dobrych cech i charakteryzują je świetne parametry. To między innymi z tego względu sporo osób decyduje się na to, aby właśnie w nie zainwestować. Zazwyczaj są one utrzymane w białej kolorystyce. To co jest ich ogromnym plusem, to przede wszystkim wysoka odporność na różnego rodzaju czynniki atmosferyczne, co w przypadku okien ma zdecydowanie największe znaczenie.
Dobrze radzą sobie z także z zatrzymywaniem hałasów, są energooszczędne i łatwe w konserwacji. Prócz umycia ich wodą i pozbycia się brudu, nic więcej nie trzeba robić. Są to okna praktycznie bezobsługowe.

To czy wybierzemy okna PCV czy też aluminium, to nasza prywatna decyzja. Najważniejsze jest to, abyśmy zwrócili szczególną uwagę na kwestie ich parametrów i aby były one po prostu jak najwyższe.

Related Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Solve : *
5 + 25 =