Naturalna i efektowna podłoga na lata, czyli panele drewniane w zastosowaniu

Jednym z najważniejszych elementów wykończeniowych w każdym domu jest podłoga. To ona nadaje wnętrzu stylu i charakteru. Odpowiednio dobrana wyróżnia się estetycznym wyglądem, trwałością i funkcjonalnością. Duża ilość dostępnych produktów sprawia, że znalezienie optymalnego rozwiązania jest niełatwe.

Zastosowanie nowoczesnych technologii gwarancją jakości

Materiałem powszechnie stosowanym do wykonania podłogi jest drewno. Jego ogromną zaletą jest naturalny wygląd oraz uniwersalność. Drewniane podłogi sprawdzą się zarówno we wnętrzach urządzonych w klasycznym, jak i nowoczesnym stylu. Niestety podłogi z litych desek są stosunkowo drogie, a do tego wymagają regularnej konserwacji. Osoby, które pragną oszczędzić nieco środków w domowym budżecie, a nie chcą rezygnować z naturalnego drewna, mogą zdecydować się na nowoczesne panele drewniane. To zaawansowane technicznie konstrukcje wytwarzane przy użyciu nowoczesnych technologii. Wysokiej jakości panele charakteryzują się warstwową budową. Warstwa wierzchnia wytwarzania jest z naturalnego drewna. Pod nią umieszczona jest płyta HDF, która zapewnia stabilność paneli i zwiększa ich odporność na nacisk. Dzięki zastosowaniu takiego rozwiązania panele drewniane są bardziej odporne na wgniecenia od tradycyjnego parkietu. Dodatkowy element stanowi warstwa przeciwprężna wykonana ze świerku Nordyckiego. Połączone ze sobą warstwy tworzą trwałą i łatwą w montażu całość. Najlepsi producenci paneli drewnianych tacy jak Meister decydują się na pokrycie warstwy zewnętrznej specjalnymi powłokami. Olejowanie i lakierowanie drewna ekologicznymi lakierami sprawia, że podłoga staje się bardziej odporna na uszkodzenia mechaniczne, wilgoć i zanieczyszczenia. Dzięki takim zabiegom utrzymywanie czystości nie nastręcza żadnych trudności.

Zdrowie i estetyka

Istnieje wiele powodów, dla których warto zdecydować się na panele drewniane. Jednym z nich jest wspomniany wcześniej wysoki komfort użytkowania. Warto też podkreślić, że tego rodzaju podłogi generują mniejszy hałas niż tradycyjny parkiet. Jest to związane z zastosowaniem środkowej warstwy HDF, która ogranicza możliwość powstawania wibracji podczas chodzenia. Zastosowanie naturalnych materiałów sprawia, że panele wykonane z drewna są w pełni ekologicznie. Dodatkowo do ich wytworzenia zużywa się mniej drewna niż w przypadku podłóg z desek. Wielu użytkowników ceni drewno za jego korzystny wpływ na zdrowie człowieka. W pomieszczeniach, w których znajdują się drewniane podłogi i meble, tworzy się przyjazny mikroklimat. Nowoczesne panele mogą być stosowane w połączeniu z ogrzewaniem podłogowym. Na wyróżnienie zasługuje także łatwość montażu. Stosowane przez najlepszych producentów systemy zamków pozwalają na znakomite dopasowanie podłogi i trwałe połączenie poszczególnych elementów. W zależności od preferencji użytkownika możliwe jest stworzenie podłogi pływającej bądź klejonej. Bez względu na technikę montażu wybór paneli drewnianych to znakomity pomysł dla osób, które chcą cieszyć się trwałą i piękną podłogą.

Related Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Solve : *
4 × 3 =