Na co zwrócić uwagę wybierając baterie łazienkowe?

Urządzając modną i funkcjonalną łazienkę wiele osób zastanawia się nad tym, jak dobrać poszczególne elementy wyposażenia. Wśród najważniejszych akcesoriów pojawiają się baterie łazienkowe. Muszą one być dopasowane do zapotrzebowania użytkowników, stylu wnętrzarskiego oraz typu umywalek, wanien i kabin prysznicowych. Nowoczesne modele różnią się nie tylko wyglądem i jakością, ale też posiadanymi funkcjami. Na co zwrócić uwagę, aby wybrać najbardziej odpowiednie baterie?

Armatura dopasowana do zapotrzebowania

Poszukując odpowiedniego wyposażenia do swojej łazienki należy przede wszystkim zwrócić uwagę na jego funkcjonalność. Baterie umywalkowe muszą być dostosowane do wielkości misy. Warto tutaj zastanowić się nad wysokością, na jakiej osadzone będzie akcesorium i jego kształtem. W przypadku małych zlewów lepszym rozwiązaniem mogą okazać się modele montowane na obrzeżu umywalki. Dobierając baterie do szczególnie obszernych mis warto zdecydować się na egzemplarze z ruchomą wylewką.

Istotne jest też właściwe dopasowanie baterii wannowych i prysznicowych. W pierwszej sytuacji należy dokonać wyboru spośród modeli ściennych, stojących i nawannowych. Samodzielne, wysokie modele montowane obok wanien dobierane są zwykle do wyposażenia wolnostojącego. Ścienne baterie to uniwersalne rozwiązania cenione w stylu retro i tradycyjnych wnętrzach. Armatura montowana na obrzeżu wanny uznawana jest za jedną z bardziej praktycznych opcji. Osoby urządzające łazienkę z kabiną prysznicową odnajdą wiele rodzajów ściennych baterii natryskowych, które należy dopasować do własnej wygody i stylu pomieszczenia.

O czym jeszcze pamiętać wybierając baterie?

Pragnąc, aby elementy armatury pełniły swoje zadanie przez długi czas należy zwrócić uwagę na ich jakość. Zaleca się wybierać akcesoria oferowane przez sprawdzone firmy, wyprodukowane z wysokiej klasy materiałów. Warto upewnić się, że czy dane produkty posiadają certyfikaty i gwarancję jakości. Do najbardziej cenionych ze względu na swoją trwałość należą akcesoria wykonane z mosiądzu, posiadające ceramiczne głowice. Zabezpieczające warstwy, którymi pokrywa się elementy armatury mogą posiadać wiele kolorów i pasować do różnych wnętrz. Więcej na ten temat mozna dowiedzieć się czytając artykuł Armatura łazienkowa – co trzeba wiedzieć, aby wybrać właściwą?

Na jakie rozwiązania zwrócić uwagę?

Warto wiedzieć, że przy projektowaniu i produkcji baterii łazienkowych wykorzystuje się wiele innowacyjnych rozwiązań. Zwykle wpływają one na ich funkcjonalność i komfort użytkowania. Wśród bardziej cenionych pojawiają się baterie z termostatem. Tego typu wyposażenie chroni przed nagłymi i znacznymi zmianami temperatury wody. Do chętnie wybieranych modeli zalicza się też elementy armatury z perlatorem. Dzięki napowietrzeniu wody możliwa jest redukcja poziomu jej zużycia. Producenci wysokiej klasy akcesoriów podążają też za aktualnymi trendami, dlatego bez problemu odnaleźć można modele w różnych kształtach i kolorach. W łazienkach retro warto postawić na mosiężne baterie z kurkami, a w stylu glamour połączenia złota z czernią lub bielą. Przemyślanie dopasowany zestaw baterii z pewnością okaże się korzystnym wyborem.

Related Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Solve : *
17 + 25 =