Na co należy zwrócić uwagę podczas wyboru baterii łazienkowej?

Wydawać by się mogło, że wystarczy wybrać pierwszą, lepszą baterię łazienkową. Potem można dokonać montażu i na tym kończy się urządzanie łazienki. Jest to błędne myślenie. Do wyboru baterii łazienkowej należy się przygotować. Dzięki temu można mieć pewność, że wybierze się produkt dobrej jakości, który nie tylko będzie solidny, ale także funkcjonalny.

Baterie łazienkowe do umywalek i bidetów

Oto pierwszy rodzaj baterii, który można spotkać w sklepach. Nigdy nie można zdecydować się na to, aby baterię dedykowaną do wanny, montować przy umywalce, ponieważ można sobie zaszkodzić.

Najpopularniejsze produkty to baterie stojące, które noszą także nazwy sztorcowych. Do wyboru są te, które posiadają jeden lub dwa otwory. Osoby, które mają zdecydowanie większe wymagania, mogą postawić na takie modele, posiadające trzy lub nawet cztery otwory. Są one jednak bardzo rzadko wybierane.

Zawsze należy sprawdzić, ile dokładnie otworów znajduje się na umywalce/bidecie, dzięki czemu bez problemu będzie można dopasować baterię. Jest to ważny czynnik, który należy już uwzględnić podczas zakupu. Chodzi o to, aby w czasie późniejszym nie myśleć o wycięciu dodatkowych otworów, co też może stać się niezwykle problematyczne.

Kolejny rodzaj baterii do umywalki, to modele nablatowe (np. https://kuchinox.pl/produkt/alanis-bateria-umywalkowa-stojaca-nablatowa-czarny-rozowe-zloto/). Montowane na blacie szafki, obok umywalki. Cechują się one tym, że mają zdecydowanie wyższy korpus, a do tego dostępne są w wersji na jeden otwór. Tego typu baterie łazienkowe przydają się przy umywalkach, które w swoim kształcie przypominają szerokie misy.

Baterie łazienkowe do wanny i wanno-pryszniców

Wanna, wanna i prysznic w jednym, czy też sam prysznic – która z tych opcji jest najwygodniejsza? Wszystko zależne jest od indywidualnych predyspozycji użytkowników. Nie można jednak zapomnieć o tym, aby wybrać dobrą i solidną baterię łazienkową. Dzieli się je na ogół na wersję natynkową i podtynkową.

Baterie podtynkowe zalecane są dla osób, które myślą o tym, aby wszystko ukryć w ścianie, co ma też wpływ na wygląd całego pomieszczenia. Po zewnętrznej stronie znaleźć można tylko uchwyty do regulowania wypływu wody, wąż ze słuchawką i wylewka (bateria przy wannie). Jest to również dobra wersja dla osób, które nie lubią sprzątać. Będzie tego zdecydowanie mniej, dzięki czemu łatwiej będzie utrzymać odpowiedni poziom higieny.

Osoby, które stawiają na nowoczesne wnętrza, prawdopodobnie łaskawiej spojrzą w stronę baterii wolnostojących, które montowane są…w podłodze. Ciekawe, oryginalne rozwiązanie, które sprawia, że całe wnętrze zyskuje. Aczkolwiek nie wszyscy są miłośnikami takich niesztampowych rozwiązań. Do wyboru takiej baterii łazienkowej należy podejść w sposób indywidualny.
W sklepach znaleźć można również takie baterie do łazienki, które pozwalają zaoszczędzić wodę. W obecnych czasach mówi się o tym bardzo dużo, dlatego jest to dobra propozycja, którą warto wziąć pod uwagę. Tego typu modele na ogół posiadają specjalne oznaczenia na pudełku, dlatego łatwiej będzie wybrać taki produkt do swojej łazienki.

Related Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Solve : *
22 − 19 =