Scroll to Top

Brodzik płytki czy głęboki – co wybrać?

By Bartłomiej Szewczyk / Published on piątek, 08 gru 2017 15:46 PM / No Comments / 864 views

Odpowiednio dobrany brodzik często decyduje o komforcie kąpieli. Obecnie możemy zaobserwować znaczny wzrost popularności brodzików płaskich. Jednak wciąż wielu konsumentów decyduje się na głęboki brodzik z siedziskiem. W tym artykule postaramy się przedstawić korzyści wynikające z obu rozwiązań.

Brodzik płytki czy glęboki

 

Brodzik płaski

Dzięki takiemu rozwiązaniu łazienka nabiera nowoczesnego, eleganckiego wyglądu, a pomieszczenie wydaje się być bardziej przestronne i lekkie. Do wyboru mamy brodziki montowane na podłodze lub wpuszczane w nią. Nie ma standardowych parametrów – możemy zdecydować się na głębokość 2 czy 3 cm. Płytkie brodziki są wyprofilowane w ten sposób, by woda mogła swobodnie spływać do syfonu odprowadzającego. Najpłytsze brodziki mają odpływ fi 90, a trochę głębsze fi 50, ten standard zachowują wszyscy producenci po to, by ułatwić kupującym wybór odpowiedniego syfonu. Większość płytkich brodzików ma wysokość (odległość od podłogi do krawędzi, na której ustawiona jest kabina) ok. 15 cm. Przy niektórych z nich stosuje się obudowę, która wykonana jest z tego samego materiału co brodzik.

Obudowa może być zdejmowana lub stanowić jednorodną całość z brodzikiem. Największą zaletą płaskiego rozwiązania jest łatwość wychodzenia spod prysznica. Nie bez znaczenia pozostaje również łatwość utrzymania jego czystości i interesujący design.

Brodzik głęboki

Głębokość brodzika często mierzy się od krawędzi przylegającej do podłogi do krawędzi na której ustawiona jest kabina. Do wyboru mamy wiele rozwiązań np. 25 cm, 33 cm, 45 cm. Im głębszy brodzik, tym bardziej praktycznie można go wykorzystać. Można zrobić w nim pranie, namoczyć brudne ubrania, wykąpać dziecko lub wyczyścić dowolny przedmiot bez ryzyka zachlapania podłogi. Większość takich brodzików ma fabrycznie uformowane siedzisko, które może posłużyć jako półka na kosmetyki. Zwykle wyposażone są też w zdejmowane obudowy, które ułatwiają dostęp do syfonu.

brodziki Deante

W ofercie firmy Deante znajduje się szeroki wybór brodzików. Znajdziemy tu brodziki kwadratowe, prostokątne, półokrągłe o różnych głębokościach i wymiarach. Niektóre modele są wyposażone w elementy przeciwpoślizgowe, a niektóre w odpływy liniowe, które są idealnym rozwiązaniem dla nowoczesnych łazienek.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Solve : *
9 × 21 =