Zlewy stalowe czyli klasyka w nowoczesnym wydaniu

Zlewozmywak stanowi istotny element wyposażenia każdej kuchni. W sprzedaży dostępne są produkty ceramiczne i granitowe, jednak od lat najchętniej wybierane przez klientów są modele stalowe. Warto przyjrzeć im się bliżej, by poznać ich najważniejsze cechy. Ułatwi to znalezienie optymalnego sprzętu do kuchni.

Zlewozmywaki stalowe na tle innych produktów

Podstawową zaletą zlewozmywaków stalowych są właściwości materiału użytego do ich wytworzenia. Zastosowanie stali chromowo niklowej w stosunku 18/10 sprawia, że produkt końcowy jest odporny na korozję elektrochemiczną o charakterze organicznym i nieorganicznym, a także uszkodzenia mechaniczne i ścieranie. Wszystko to sprawia, że zlewy stalowe wyglądają estetycznie, są higieniczne, trwałe i wyróżniają się dobrym stosunkiem ceny do jakości. Zaletą stalowych konstrukcji jest także duża odporność na tzw. szok termiczny pojawiający się podczas korzystania naprzemiennie z wody zimnej i gorącej. W ostatnim czasie rosnącą popularnością cieszą się także wyroby granitowe wytwarzane z żywicy połączonej z kruszywem. Zlewozmywaki granitowe wyróżniają się trwałością, jednak może osadzać się na nich trudny do usunięcia kamień. Alternatywą dla stali może być także ceramika. Niestety podstawową wadą konstrukcji ceramicznych jest ich wysoka cena.

Kształt, rozmiar i sposób montażu

Istotną zaletą zlewów stalowych jest duża ilość dostępnych modeli. Plastyczność materiału sprawia, że producenci oferują klientom modele w różnych rozmiarach i kształtach. W sprzedaży znaleźć można klasyczne produkty w kształcie kwadratu lub prostokąta, a także zlewy owalne. W mniejszych kuchniach znakomicie sprawdzają się konstrukcje jednokomorowe, które zajmują niewiele miejsca. W ostatnim czasie chętnie wybierane są także modele 1,5-komorowe, które dodatkowo wyposażone są w praktyczny ociekacz. Osoby posiadające dużą kuchnię, mogą zdecydować się na zakup produktów 2-komorowych montowanych w szafkach o szerokości 80 cm. Przy zakupie zlewozmywaka należy także zwrócić uwagę na sposób montażu. Najłatwiejsze do zamocowania są produkty nakładkowe. W ostatnim czasie chętniej wybierane są jednak zlewy stalowe wpuszczane w blat lub podwieszane. Prawidłowo zamontowany sprzęt prezentuje się estetycznie i sprawdza się w kuchniach urządzonych w nowoczesnym stylu.

Sposób wykończenia

Zlewozmywaki stalowe mogą różnić się między sobą wyglądem zewnętrznym. Występujące różnice związane są ze sposobem wykończenia produktu końcowego. Za najbardziej efektowne uznawane są modele pokryte gładką i błyszczącą powierzchnią. Niestety tego rodzaju wykończenie ma kilka istotnych wad, takich jak trudność w utrzymaniu czystości oraz podatność na zarysowania. Osoby, które szukają zlewozmywaków stalowych, które są łatwiejsze w pielęgnacji, powinny wybrać modele satynowe. Na gładkiej matowej powierzchni zacieki i ewentualne rysy są zdecydowanie mniej widoczne. Ciekawe i godne polecenia są także wyroby ze strukturą lnu. Ich charakterystyczną cechą jest efektowny wygląd. Dodatkowo dzięki wyraźnej strukturze zacieki i osady z wody są praktycznie niezauważalne. Dzięki temu nie trzeba za każdym razem wycierać zlewozmywaka do sucha. Liczne zalety zlewozmywaków stalowych sprawiają, że są one najchętniej wybierane nie tylko w kuchniach domowych, ale również gospodarczych. Łatwość utrzymywania czystości i higieny to istotne cechy, które wpływają na dużą popularność tego rodzaju konstrukcji. Uniwersalny wygląd pozwala na montaż zlewów stalowych w pomieszczeniach urządzonych zarówno w klasycznym, jak i nowoczesnym stylu.

Related Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Solve : *
24 − 5 =