Zasady dobierania akcesoriów łazienkowych

Akcesoria łazienkowe pomagają w aranżacji codzienności, ale ich rola nie ogranicza się tylko do tego. Mają one również za zadanie uzupełnić wnętrze łazienki i uczynić je ciekawszym i bardziej przestronnym. Dlatego do wyboru akcesoriów należy przywiązywać równie dużą wagę, jak do wyboru płytek czy ceramiki sanitarnej.

Akcesoria łazienkowe – główne zalety

Nowoczesne akcesoria łazienkowe są przede wszystkim funkcjonalne. Funkcjonalność to słowo, które nieustannie powtarzane jest przez producentów armatury łazienkowej, mebli łazienkowych i oczywiście akcesoriów łazienkowych. Akcesoria łazienkowe nie pojawiają się w łazience przypadkowo, ale z konkretnego powodu. Dzięki nim zabiegi higieniczne są wygodne i przyjemne, a także przyczyniają się do utrzymania porządku w pomieszczeniu.

Do tego takie akcesoria łazienkowe są dziś tak różne i można wybrać te najbardziej wygodne i miłe dla oka. Które akcesorium jest lepsze? Elegancki kubek na szczoteczkę do zębów lub uchwyt na przyssawkę, pierścień na ręcznik lub obrotowy uchwyt na ręcznik (pojedynczy lub podwójny)? Na tym etapie wybór zależy od osobistego gustu i łatwości użytkowania w łazience.

Akcesoria łazienkowe – część kompozycji aranżacyjnej wnętrza

Jeśli ważny jest styl, akcesoria łazienkowe muszą z nim współgrać. Poniżej znajduje się zasad doboru kolorystycznego akcesoriów łazienkowych:

Kolor mniejszych elementów wnętrza nie może być ton w ton z wykończeniem, ale może należeć do tej samej palety barw i koniecznie musi być jaśniejszy lub ciemniejszy;
Mocno kolorowe dodatki mogą być kontrastowe lub wyróżniać się jako akcenty kolorystyczne;
W małej łazience można zastosować kolor akcentowy, który podkreśli strefę umywalki, natomiast w dużym pomieszczeniu dodatki w różnych strefach mogą różnić się kolorystycznie (należy pamiętać, że we wnętrzu należy łączyć nie więcej niż 2-4 kolory).

Ergonomia akcesoriów łazienkowych

Eksperci zalecają, aby akcesoria ustawiać w określonych miejscach i w określonych odległościach, kierując się prawami ergonomii:

Umieścić stojaki na ręczniki w pobliżu źródeł wody.
Uchwyty na papier toaletowy powinny zawsze znajdować się w pobliżu muszli klozetowej.
Lustro nad umywalką to tradycja w projektowaniu łazienek. To samo miejsce powinny zająć przedmioty do pielęgnacji twarzy, zębów, włosów i dłoni.
Umieść szampony, żele pod prysznic – w pobliżu wanny, na specjalnych półkach lub na szerokim krawężniku.

Połączenie poszczególnych faktur w łazience

Projektowanie wnętrz zawsze opiera się na grze kolorów, kształtów i faktur. Jeśli elementy wnętrza nie będą ze sobą współgrały poprzez te trzy cechy, pomieszczenie będzie sprawiało wrażenie bezosobowego. Na przykład matowe płytki ceramiczne dobrze wyglądają na tle błyszczących, połyskliwych powierzchni innych elementów wnętrza, w tym dodatków.

Błyszczące wykończenie doskonale komponuje się z matowymi chromowanymi powierzchniami armatury sanitarnej oraz matowym szkłem akcesoriów i frontów meblowych.

Projektanci radzą: Kupuj akcesoria łazienkowe z jednej kolekcji, dzięki czemu nie będzie konfliktów kolorystycznych i stylistycznych.

 

Related Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Solve : *
22 × 7 =